Artyści

Spektakl „ROMANTYCZNOŚĆ” na motywach zbioru Ballady i Romanse Adama Mickiewicza realizacja ALE Circus Dance Company i Multivisual.

Sztuka cyrkowa od zawsze tworzyła na granicy tego co nieprawdopodobne i niezwykłe. Umiejętności akrobatyczne, ekwilibrystyczne, żonglerskie i iluzja dają widzowi wrażenie obcowania z osobami, które wykraczają poza standardowe, normalne zdolności ludzkiego ciała.

W czasie kiedy świat wirtualny coraz silniej miesza się ze światem rzeczywistym, twórczość polskiego Wieszcza nabiera nowej aktualności. Czy sztuka cyrkowa, od zawsze balansująca między tym co realne i namacalne, a tym co niewiarygodne może z powodzeniem podjąć tematykę relacji człowieka z otaczającym go wszechświatem? Naszym zdaniem, nie tylko może, ale i powinna! Każdy z czterech aktów inspirowany jest inną Balladą lub Romansem. Każdy z nich został wyreżyserowany przez innego artystę. Każdy prezentuje odrębne spojrzenie nie tylko na tematykę Romantyzmu, ale i na różnorodność form cyrku współczesnego.

W spektaklu wykorzystane zostaną następujące środki wyrazu i techniki cyrkowe:

 • żonglerka
 • akrobatyka wieloosobowa
 • akrobatyka powietrzna
 • chiński maszt/swinging pole
 • wieloosobowy german wheel
 • wizualizacje
 • efekty świetlne i laserowe
 • współczesna klaunada
 • teatr fizyczny
 • pantomima

Twórcy i Artyści spektaklu:

ALE Circus Dance Company i MultiVisual – dwie formacje artystyczne, które wyspecjalizowały się w zupełnie odmiennych stylach. Pierwsza z nich skupia się na formie łączącej ruch i teatr z akrobatyką, podczas gdy druga osiągnęła mistrzostwo w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w sztuce cyrkowej.

 • Maria Rozbicka – akrobatyka naziemna/powietrzna, chiński maszt, swinging pole
 • Maria Gawlik – akrobatyka naziemna/powietrzna/wieloosobowa
 • Julian Waglewski – akrobatyka naziemna/wieloosobowa, żonglerka, german wheel
 • Maciej Czarski – akrobatyka naziemna/powietrzna/wieloosobowa, żonglerka, chiński maszt, german wheel, współczesna klaunada
 • Antoni Borodziuk – akrobatyka naziemna/wieloosobowa, żonglerka, german wheel, chiński maszt, współczesna klaunada
 • Mateusz Czwojdziński - akrobatyka powietrzna/wieloosobowa, żonglerka, chiński maszt, german wheel, współczesna klaunada
 • Multivisual (Kamil Dziliński, Tomasz Piotrowski, Michał Szałucho) – żonglerka, efekty świetlne i laserowe

Pokaz tańca w powietrzu, Julia Czyżak - artystka na 6m. konstrukcji zachwyci widzów połączeniem tańca i teatru. W swoim pokazie zaprezentuje show inspirowane bajką, którą wszyscy znają. Julia Czyżak to absolwentka Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej – jej specjalność to nietypowy rekwizyt – wielolinka, jednak podczas OWACJI zobaczycie ją podczas pokazu na szarfach.


ŻONGLERSKIE SHOW

Dwa pokazy w wykonaniu Jakuba Długosza, artysty występującego w cyrkach i na Festiwalach w Polsce i poza granicami. Artysta w dwóch różnych pokazach zaprezentuje: 1. Żonglerski pokaz z maczugami i kapeluszami, które łączy wspólna cecha: muzyka – tu melodia utworu wyznacza tempo, rytm żonglowania i ruch podczas pokazu. 2. Żonglerski pokaz z maczugami i pochodniami podczas którego w luźny i humorystyczny sposób artysta współgra z odbiorcami. W trakcie pokazu zaprezentuje zabawny acz mrożący krew w żyłach numer z ochotnikiem z publiczności - spacer z ogniem nad śmiałkiem.


KOŁO CYRA SHOW

Dwa pokazy w wykonaniu Grzegorza Jastrzębskiego, Absolwenta Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej, w której uzyskał dyplom w specjalizacji Akrobatyczne koło Cyra. Jego pokaz, to show pełne humoru, akrobatyki i zaskoczeń. Akrobacje w kole cyra zapierają dech w piersiach. Wszystko doprawione nutą żonglerki maczetami oraz dowcipną narracją i interakcją z publicznością.


Hiszpański Spektakl Luis i Nando Show

Uważający się za najlepszych diabolistów na świecie lub co najmniej naj najprzystojniejszych, Wis i Kowarik, na pewno nie pozostawią Was obojętnymi. Sztuczki z diabolo na najwyższym poziomie, absurdalny humor, tętniąca życiem muzyka, światła, akcja, flamingi i pewność siebie prosto z Hiszpanii! To będzie niesamowite! Jedno pytanie, czy TY jesteś wystarczająco niesamowity?

Luis zaczął kręcić diabolo, gdy miał 22 lata. Mocno zaangażowany we wszystkie światowe społeczności, zaowocował stworzeniem najbardziej prestiżowego na świecie turnieju EJC Diabolo Battle, który rozrósł się przez 8 lat i stał się jednym z największych pokazów żonglerskich na Ziemi. Warsztaty, pokazy i sędziowanie na całym świecie, w Ameryce Południowej, Rosji, Chinach i na Tajwanie podczas najważniejszych wydarzeń krajowych. W duecie z z Nando Kowarikiem zdobyli II miejsce na Wodzisławskim Festiwalu Kuglarzy.
razem organizuja EJC Diabolo Battle, i wspopracujac z IDA.


MIŁOSOŚ

Spektakl „Miłosoś” - Spektakl to klaunowska etiuda z elementami pantomimy i sztuki cyrkowej. Podczas występu nie zabraknie żonglerki, ekwilibrystyki, aktorstwa fizycznego oraz interakcji z publicznością. W spektaklu wystąpi Paweł Coolek Kulesza– artysta sceniczny wykorzystujący wiele technik kuglarskich, a jego specjalizacją jest ogień, aktor teatru AKT i Katarzyna Markowska - aktorka pantomimy, performerka, współtwórczyni warszawskiej Fundacji Sztuka Ciała. Prowadzi działania edukacyjne, wykorzystujące m. in. metodę dramy stosowanej.


TOTEM

Michał Shao Szałucho - "Totem" - Pokaz cyrkowych umiejętności na najwyższym poziomie, z wykorzystaniem nietypowych rekwizytów jak buugengi, czy koła w kołach, a także autorskie, stworzone przez artystę "Shaoticki". Shao – to postać o wielu twarzach, tworząca niezwykły klimat. Paweł SHAO Szałucho - performer z ponad dwunastoletnim doświadczeniem scenicznym. Wystąpił w programie Mam Talent oraz na scenach Polskich i zagranicznych.