aktualności

JULINEK RUN - III RODZINNY BIEG.

JULINEK RUN - III RODZINNY BIEG
17-08-2020 12:00

JULINEK RUN - III RODZINNY BIEG

Zapiszcie się i wystartujcie w III Rodzinnym Biegu - Julinek Run w dniu 12.09.2020, spędźcie czas z najbliższymi na łonie natury w samym sercu Kampinoskiego Parku Narodowego Liczymy na was! Zobaczcie szczegóły! Wystarczy jeśli zarejestrujecie się jako uczestnicy Julinek Run – III Rodzinnego Biegu Julinek Run. Każdy, kto chce spędzić aktywnie czas w otoczeniu przyrody, powinien zostać uczestnikiem JULINEK RUN

Rejestracja:
https://slotmarket.pl/event/details/279/julinek-run-2020-3-rodzinny-bieg

Świeże powietrze, organizacja na najwyższym poziomie, wyjątkowa atmosfera oraz malownicza trasa przebiegająca przez teren Puszczy Kampinoskiej, to jedne z wielu atrakcji, które możemy zaoferować.
Start i meta znajdują się w Julinku.

Podczas biegu zapewnimy uczestnikom wodę w szklanych butelkach zwrotnych oraz w

dystrybutorach, z możliwością uzupełnienia własnych butelek na wodę – w ten sposób chcemy również zwrócić uwagę biegaczy na mniejszą generację odpadów z plastiku. Po przebytych biegach uczestnicy otrzymają drewniane medale pamiątkowe, oraz najlepsi zawodnicy zostaną nagrodzeni drewnianymi pucharami za zajęcie I miejsca, oraz drewnianymi statuetkami za II i III miejsce.
Po ciepłym posiłku oraz uhonorowaniu naszych zawodników, zapraszamy rodziny z dziećmi do dalszych zabaw, które rozpoczynają się bezpośrednio po biegu.

 

Dystanse zostaną podzielone wg kategorii wiekowych:

 

Bieg na 600m - dzieci w wieku 3-5 lat, godzina 11:00
Bieg na 800m - dzieci w wieku 6-9 lat, godzina 11:30
Bieg na 2 km – dzieci i młodzież w wieku 10-15 lat, godzina 12:30
Bieg na 5 km - młodzież i dorośli od 16 lat, godzina 13:30

 

Po zakończonych biegach odbędzie się liga mistrzów – sportowe pożegnanie wakacji, podczas których uczestnicy będą mogli poznać finalistów programu Mam Talent – Marię Gawlik, mistrzynię tańca w powietrzu oraz mistrza freestyle football – Szymona Skalskiego. W trakcie występów mistrzów, dzieci, młodzież i dorośli będą mogli podziwiać sport od strony widowiska pełnego emocji, a nawet ryzyka.
Po sportowym widowisku uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych przez mistrzów sportu.

Wydarzenie dofinansowano ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

14-07-2020 12:00

Weekend Ekologiczny - co tam się działo?

Stowarzyszenie Menedżerów firm działających w zakresie rozrywki, komunikacji i kultury w dniach 04 - 05.07.2020r. zorganizowało familijne wydarzenie edukacyjne pn. " Weekend ekologiczny” w budynku Dużej Areny, którego głównym celem było podnoszenie wiedzy społeczeństwa Województwa Mazowieckiego z zakresu ochrony powietrza oraz wpływu hałasu na zdrowie człowieka, zwierząt oraz roślin. Dzięki udziałowi w wydarzeniu ponad 600 osób dowiedziało się co kryje w sobie las? a dokładniej Puszcza Kampinoska, jak się zachowywać podczas pobytu w lesie, oraz dlaczego mówi się, że Kampinos to zielone płuca aglomeracji Warszawskiej i całego Mazowsza. Uczestnicy wydarzenia poznali także skutki wpływu hałasu miejskiego, zarówno na ludzi jak i zwierzęta. Teatr Katarynka swym wspaniałym spektaklem "Frania Recykling i Ekodancing" zabrał nas w podróż do brudnego miasta prezydenta Smołasa, który swoim panowaniem doprowadził do katastrofy ekologicznej. Dzieciaki wspólnie z Kroplewną i Eko Franią wprowadziły ekologiczne rozwiązania i uratowały miasto. Nie zapominajmy o warsztatach Bio-Art w trakcie których nasi mali Artyści stworzyli piękne cudaki z owoców i warzyw, przy okazji kształtując w sobie zdrowe nawyki żywieniowe i życie według idei zero waste, grze terenowej "Mały ekolog", eko pokazie mody, czy wielkoformatowych grach także o tematyce EKO! Tak, tak, tak!!! to zdecydowanie był bardzo ekologiczny weekend, pełen śmiechu, zabawy i edukacji o naszej matce ziemi. Zadanie dofinansowano ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

więcej
20-07-2020 12:00

Bezpieczny Weekend z klaunem Wojtkiem

Już w najbliższy weekend zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniu poświęconemu bezpieczeństwu. Wydarzenie "Bezpieczny Weekend z klaunem Wojtkiem" to niezwykłe spotkanie ze Strażakami, Policjantami oraz Ratownikami Medycznymi. W trakcie wydarzenia dowiecie się w jaki sposób postępować by być bezpiecznym w ruchu drogowym, co robić gdy znajdziemy się w sytuacji zagrażającej życiu. Dwa dni edukacji jak dbać o Bezpieczeństwo – swoje i bliskich. Będzie miasteczko ruchu drogowego, symulator bezpiecznej jazdy i strefa symulacji wypadku. Do tego spotkania ze służbami ratowniczymi, prezentacja pojazdów służbowych, sprzętu strażackiego,pokaz strażaków: akcja gaśnicza, lanie wody. W strefie artystycznej nie zabraknie teatru Katarynka ze spektaklem „W miejskiej dżungli”, koncertu i animacji nt. bezpieczeństwa z Maskotką Marshall z Psiego Patrolu. Każdy chętny zaprojektuje swój własny plasterek podczas warsztatów kreatywnych. Szczegółowy harmonogram weekendu: STREFA SŁUŻB RATOWNICZYCH 12.00 - 14.00 POLICJA - prezentacja pojazdu służbowego, prezentacja umundurowania podstawowego Policjanta, edukacja w zakresie bezpieczeństwa prowadzona przez Policję. 12:00 - 16:00 - STRAŻ POŻARNA - prezentacja wozu bojowego, sprzętu strażackiego, możliwość zrobienia zdjęcia przy wozie. Pokaz strażaków: akcja gaśnicza, lanie wody. 12:00 - 16:00 - POGOTOWIE RATUNKOWE - ratownicy z grupy Twójratownik.pl - kreatywna pierwsza pomoc; Rodzinne Wyścigi Karetek na symulatorze 12:00 film edukacyjny z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej 10.00 - 20.00 STREFA BEZPIECZEŃSTWA MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO -połączone z rowerowym torem przeszkód, na którym będzie można trenować bezpieczne poruszanie się rowerem po skrzyżowaniach i miejscach potencjalnie niebezpiecznych, oraz doskonalić umiejętności precyzyjnej i bezpiecznej jazdy. Miasteczko ruchu drogowego ma na celu podniesienie bezpieczeństwa wśród młodych rowerzystów, poszanowanie przepisów, znaków drogowych i nadawanych sygnałów świetlnych. STREFA SYMULACJI WYPADKU – symulator zderzenia oraz symulator przeciążeń dachowania. 15:00 WYŚCIGI GOKARTÓW - tor wyścigowy ułożony z opon i pachołków, na którym będą ścigać się dzieci i dorośli. Wyścigi będą odbywały się dookoła toru tak podobnie jak w legendarnej serii NASCAR STREFA ARTYSTYCZNA 13:00 Warsztaty „kreatywne plastry”. 14:00 spektakl w „Miejskiej dżungli” Teatr Katarynka 16:00 koncert i animacje nt. bezpieczeństwa z Maskotką Marshall z #PSIPATROL 17:30 spektakl w „Miejskiej dżungli” Teatr Kultureska Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

więcej