aktualności

Rowerowy Julinek już gotowy!.

07-10-2022 15:00

Rowerowy Julinek już gotowy!

Stowarzyszenie Menedżerów firm działających w zakresie rozrywki, komunikacji i kultury realizuje zadanie dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki polegające na budowie nowoczesnego narzędzia turystycznego – Rowerowy Julinek. Ten wirtualny przewodnik to innowacyjne rozwiązanie w turystyce, zwiększające bezpieczeństwo turystów, w tym osoby z niepełnosprawnościami oraz osoby starsze.

https://www.stowarzyszenierkik.pl/media/a4b3eae2ee649aca503ea944a25d5065.jpg

Aplikacja „Rowerowy Julinek” opiera się na istniejących 7 szlakach rowerowych biegnących najbardziej atrakcyjnymi turystycznie trasami Kampinoskiego Parku Narodowego z wyznaczeniem tras turystycznych, rowerowych o różnych poziomach zaawansowania – krótszych i dłuższych, przebiegających przez najciekawsze miejsca przyrodnicze i historyczne KPNu. Z jednoczesnym zaznaczeniem miejsc noclegowych, sklepów, małej gastronomii, wypożyczalni/ serwisów/ sklepów rowerowych. 

Nasza Aplikacja obejmuje łącznie 312,5 km szlaków, które zostały wyznaczone we współpracy z pracownikami KPN. Przebieg tras zaplanowanych w aplikacji jest efektem kompromisu między wymogami ochrony przyrody i możliwościami technicznymi istniejącej infrastruktury z jednej strony, a oczekiwaniami turystów - z drugiej. Trasy szlaków zostały wyznaczone na istniejącej sieci szlaków pieszych, rowerowych, dróg leśnych, polnych oraz wiejskich. Trasy zostały wyznaczone tak, aby jak najbardziej urozmaicić jazdę: malownicze odcinki leśne przeplatają się z drogami polnymi i asfaltowymi o małym ruchu samochodowym, w pobliżu których znajdują się miejsca atrakcji turystycznych.

Korzystając z aplikacji „Rowerowy Julinek”, możecie skorzystać z ułatwień jakie w niej zawarliśmy:

- Graficzne oznaczenia tras z użyciem piktogramów obrazujących: długość, trudność, nachylenie, rodzaj podłoża, długość odcinków, trasy alternatywne z informacją o ich długości abyście mogli dostosować trudność trasy do swoich możliwości.

- Opisanie i oznaczenie piktogramami atrakcji na trasach: ścieżki edukacyjne, pomniki przyrody, ciekawe miejsca historyczne, a także udogodnienia: ławkodaszki, ławki, parkingi, polany rekreacyjne, a także punkty gastronomiczne, sklepy spożywcze, sklepy rowerowe, miejsca napraw rowerów.

- Ikonka noclegi – czyli wykaz miejsc noclegowych, campingów.

- Stoper/Licznik czasu z podsumowaniem wyników przejazdu, czas pokonywanego odcinka w połączeniu z dopasowaną trasą w aplikacji, którą użytkownik będzie mógł udostępnić w social mediach.

A co najważniejsze! Możecie wcześniej pobrać planowaną trasę na swoją komórkę i korzystać z niej w terenie będąc off-line.

ALE! Zanim zaczniecie korzystać z nowych tras rowerowych, przeczytajcie i zaakceptujcie kodeks rowerzysty obowiązujący na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego!

A co najważniejsze Aplikacja jest udostępniona użytkownikom bezpłatnie, bez konieczności zakładania konta, z możliwością zapisywania historycznych wyników po zalogowaniu używając kont popularnych Social media lub adresu email.

Zatem, pobierzcie Aplikację Rowerowy Julinek i korzystajcie do woli!

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.globallab.julinek

14-07-2020 12:00

Weekend Ekologiczny - co tam się działo?

Stowarzyszenie Menedżerów firm działających w zakresie rozrywki, komunikacji i kultury w dniach 04 - 05.07.2020r. zorganizowało familijne wydarzenie edukacyjne pn. " Weekend ekologiczny” w budynku Dużej Areny, którego głównym celem było podnoszenie wiedzy społeczeństwa Województwa Mazowieckiego z zakresu ochrony powietrza oraz wpływu hałasu na zdrowie człowieka, zwierząt oraz roślin. Dzięki udziałowi w wydarzeniu ponad 600 osób dowiedziało się co kryje w sobie las? a dokładniej Puszcza Kampinoska, jak się zachowywać podczas pobytu w lesie, oraz dlaczego mówi się, że Kampinos to zielone płuca aglomeracji Warszawskiej i całego Mazowsza. Uczestnicy wydarzenia poznali także skutki wpływu hałasu miejskiego, zarówno na ludzi jak i zwierzęta. Teatr Katarynka swym wspaniałym spektaklem "Frania Recykling i Ekodancing" zabrał nas w podróż do brudnego miasta prezydenta Smołasa, który swoim panowaniem doprowadził do katastrofy ekologicznej. Dzieciaki wspólnie z Kroplewną i Eko Franią wprowadziły ekologiczne rozwiązania i uratowały miasto. Nie zapominajmy o warsztatach Bio-Art w trakcie których nasi mali Artyści stworzyli piękne cudaki z owoców i warzyw, przy okazji kształtując w sobie zdrowe nawyki żywieniowe i życie według idei zero waste, grze terenowej "Mały ekolog", eko pokazie mody, czy wielkoformatowych grach także o tematyce EKO! Tak, tak, tak!!! to zdecydowanie był bardzo ekologiczny weekend, pełen śmiechu, zabawy i edukacji o naszej matce ziemi. Zadanie dofinansowano ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

więcej
20-07-2020 12:00

Bezpieczny Weekend z klaunem Wojtkiem

Już w najbliższy weekend zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniu poświęconemu bezpieczeństwu. Wydarzenie "Bezpieczny Weekend z klaunem Wojtkiem" to niezwykłe spotkanie ze Strażakami, Policjantami oraz Ratownikami Medycznymi. W trakcie wydarzenia dowiecie się w jaki sposób postępować by być bezpiecznym w ruchu drogowym, co robić gdy znajdziemy się w sytuacji zagrażającej życiu. Dwa dni edukacji jak dbać o Bezpieczeństwo – swoje i bliskich. Będzie miasteczko ruchu drogowego, symulator bezpiecznej jazdy i strefa symulacji wypadku. Do tego spotkania ze służbami ratowniczymi, prezentacja pojazdów służbowych, sprzętu strażackiego,pokaz strażaków: akcja gaśnicza, lanie wody. W strefie artystycznej nie zabraknie teatru Katarynka ze spektaklem „W miejskiej dżungli”, koncertu i animacji nt. bezpieczeństwa z Maskotką Marshall z Psiego Patrolu. Każdy chętny zaprojektuje swój własny plasterek podczas warsztatów kreatywnych. Szczegółowy harmonogram weekendu: STREFA SŁUŻB RATOWNICZYCH 12.00 - 14.00 POLICJA - prezentacja pojazdu służbowego, prezentacja umundurowania podstawowego Policjanta, edukacja w zakresie bezpieczeństwa prowadzona przez Policję. 12:00 - 16:00 - STRAŻ POŻARNA - prezentacja wozu bojowego, sprzętu strażackiego, możliwość zrobienia zdjęcia przy wozie. Pokaz strażaków: akcja gaśnicza, lanie wody. 12:00 - 16:00 - POGOTOWIE RATUNKOWE - ratownicy z grupy Twójratownik.pl - kreatywna pierwsza pomoc; Rodzinne Wyścigi Karetek na symulatorze 12:00 film edukacyjny z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej 10.00 - 20.00 STREFA BEZPIECZEŃSTWA MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO -połączone z rowerowym torem przeszkód, na którym będzie można trenować bezpieczne poruszanie się rowerem po skrzyżowaniach i miejscach potencjalnie niebezpiecznych, oraz doskonalić umiejętności precyzyjnej i bezpiecznej jazdy. Miasteczko ruchu drogowego ma na celu podniesienie bezpieczeństwa wśród młodych rowerzystów, poszanowanie przepisów, znaków drogowych i nadawanych sygnałów świetlnych. STREFA SYMULACJI WYPADKU – symulator zderzenia oraz symulator przeciążeń dachowania. 15:00 WYŚCIGI GOKARTÓW - tor wyścigowy ułożony z opon i pachołków, na którym będą ścigać się dzieci i dorośli. Wyścigi będą odbywały się dookoła toru tak podobnie jak w legendarnej serii NASCAR STREFA ARTYSTYCZNA 13:00 Warsztaty „kreatywne plastry”. 14:00 spektakl w „Miejskiej dżungli” Teatr Katarynka 16:00 koncert i animacje nt. bezpieczeństwa z Maskotką Marshall z #PSIPATROL 17:30 spektakl w „Miejskiej dżungli” Teatr Kultureska Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

więcej