aktualności

Koncert jubileuszowy - 80 lat Maestro Jerzy Maksymiuk & Subfibua Viva.

07-01-2019 12:00

Koncert jubileuszowy - 80 lat Maestro Jerzy Maksymiuk & Subfibua Viva

Z okazji 80-tych urodzin Maestro Jerzego Maksymiuka w salach pałacowych Hotelu Bellotto w Warszawie odbył się9 niezwykły koncert, którego współorganizatorem został2o Stowarzyszenie Menedżerów firm działających w zakresie rozrywki, komunikacji i kultury.

To wyjątkowe spotkanie było hołdem dla jednego z najwybitniejszych polskich artystów ostatniego stulecia.
Orkiestra Sinfonia Viva pod batutą Maestro Jerzego Maksymiuka wykonała utwory K. Szymanowskiego, W.A. Mozarta, P. Czajkowskiego oraz J. Maksymiuka.
Koncert poprowadził Dyrektor Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, minister Waldemar Dąbrowski.
Wśród gości znaleźli się m.in. Stan Borys, Agnieszka Krukówna, Grażyna Wolszczak, Cezary Harasimowicz, Małgorzata Potocka, Jacek Rozenek, Ewa Kuklińska, Danuta Błażejczyk, Maria Niklińska, Aleksandra Mikołajczyk, Anna Młynarska, Arkadiusz Kłusowski, Katarzyna Krawczyk, Ewa Maksymiuk oraz Zbigniew Benbenek, prezes rady nadzorczej ZPR Media SA.
Po oficjalnej części Maestro Jerzy Maksymiuk wraz z wybitnym pianistą Januszem Olejniczakiem zagrali recital "na cztery ręce", ku zaskoczeniu gości uroczystej kolacji.
Jerzy Maksymiukto legendarny dyrygent, pianista i kompozytor. Artysta wyjątkowo charyzmatyczny, znany z pasji i przebojowości; popularyzator muzyki współczesnej.
W roku 1961 zdobył I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Ignacego Jana Paderewskiego, ale pianistykę porzucił na rzecz dyrygentury.
Założona przez niego Polska Orkiestra Kameralna uznana została, przez krytyków, za jedną z najlepszych orkiestr na świecie. POK koncertowała pod jego batutą5 na kilku kontynentach, w najsłynniejszych salach koncertowych, m.in. Carnegie Hall, Royal Albert Hall (udział w London Proms), Wiener Verein.
Przez 10 lat Maksymiuk kierował BBC Scottish Symphony Orchestra. Współpracował z English National Opera. Nagrał ok. 100 płyt, m.in. dla EMI, Hyperionu, Naxosa. Maksymiuk to także kompozytor (muzyka symfoniczna, kompozycje kameralne, balet, pieśni, muzyka filmowa). Został odznaczony m.in. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Medalem "Gloria Artis". Polskie Radio uhonorowało go Brylantową Batutą. Wielokrotnie nagradzany "Fryderykiem", laureat "SuperWiktora".

Informacje na temat koncertu pojawiły się na stronach:

14-07-2020 12:00

Weekend Ekologiczny - co tam się działo?

Stowarzyszenie Menedżerów firm działających w zakresie rozrywki, komunikacji i kultury w dniach 04 - 05.07.2020r. zorganizowało familijne wydarzenie edukacyjne pn. " Weekend ekologiczny” w budynku Dużej Areny, którego głównym celem było podnoszenie wiedzy społeczeństwa Województwa Mazowieckiego z zakresu ochrony powietrza oraz wpływu hałasu na zdrowie człowieka, zwierząt oraz roślin. Dzięki udziałowi w wydarzeniu ponad 600 osób dowiedziało się co kryje w sobie las? a dokładniej Puszcza Kampinoska, jak się zachowywać podczas pobytu w lesie, oraz dlaczego mówi się, że Kampinos to zielone płuca aglomeracji Warszawskiej i całego Mazowsza. Uczestnicy wydarzenia poznali także skutki wpływu hałasu miejskiego, zarówno na ludzi jak i zwierzęta. Teatr Katarynka swym wspaniałym spektaklem "Frania Recykling i Ekodancing" zabrał nas w podróż do brudnego miasta prezydenta Smołasa, który swoim panowaniem doprowadził do katastrofy ekologicznej. Dzieciaki wspólnie z Kroplewną i Eko Franią wprowadziły ekologiczne rozwiązania i uratowały miasto. Nie zapominajmy o warsztatach Bio-Art w trakcie których nasi mali Artyści stworzyli piękne cudaki z owoców i warzyw, przy okazji kształtując w sobie zdrowe nawyki żywieniowe i życie według idei zero waste, grze terenowej "Mały ekolog", eko pokazie mody, czy wielkoformatowych grach także o tematyce EKO! Tak, tak, tak!!! to zdecydowanie był bardzo ekologiczny weekend, pełen śmiechu, zabawy i edukacji o naszej matce ziemi. Zadanie dofinansowano ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

więcej
20-07-2020 12:00

Bezpieczny Weekend z klaunem Wojtkiem

Już w najbliższy weekend zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniu poświęconemu bezpieczeństwu. Wydarzenie "Bezpieczny Weekend z klaunem Wojtkiem" to niezwykłe spotkanie ze Strażakami, Policjantami oraz Ratownikami Medycznymi. W trakcie wydarzenia dowiecie się w jaki sposób postępować by być bezpiecznym w ruchu drogowym, co robić gdy znajdziemy się w sytuacji zagrażającej życiu. Dwa dni edukacji jak dbać o Bezpieczeństwo – swoje i bliskich. Będzie miasteczko ruchu drogowego, symulator bezpiecznej jazdy i strefa symulacji wypadku. Do tego spotkania ze służbami ratowniczymi, prezentacja pojazdów służbowych, sprzętu strażackiego,pokaz strażaków: akcja gaśnicza, lanie wody. W strefie artystycznej nie zabraknie teatru Katarynka ze spektaklem „W miejskiej dżungli”, koncertu i animacji nt. bezpieczeństwa z Maskotką Marshall z Psiego Patrolu. Każdy chętny zaprojektuje swój własny plasterek podczas warsztatów kreatywnych. Szczegółowy harmonogram weekendu: STREFA SŁUŻB RATOWNICZYCH 12.00 - 14.00 POLICJA - prezentacja pojazdu służbowego, prezentacja umundurowania podstawowego Policjanta, edukacja w zakresie bezpieczeństwa prowadzona przez Policję. 12:00 - 16:00 - STRAŻ POŻARNA - prezentacja wozu bojowego, sprzętu strażackiego, możliwość zrobienia zdjęcia przy wozie. Pokaz strażaków: akcja gaśnicza, lanie wody. 12:00 - 16:00 - POGOTOWIE RATUNKOWE - ratownicy z grupy Twójratownik.pl - kreatywna pierwsza pomoc; Rodzinne Wyścigi Karetek na symulatorze 12:00 film edukacyjny z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej 10.00 - 20.00 STREFA BEZPIECZEŃSTWA MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO -połączone z rowerowym torem przeszkód, na którym będzie można trenować bezpieczne poruszanie się rowerem po skrzyżowaniach i miejscach potencjalnie niebezpiecznych, oraz doskonalić umiejętności precyzyjnej i bezpiecznej jazdy. Miasteczko ruchu drogowego ma na celu podniesienie bezpieczeństwa wśród młodych rowerzystów, poszanowanie przepisów, znaków drogowych i nadawanych sygnałów świetlnych. STREFA SYMULACJI WYPADKU – symulator zderzenia oraz symulator przeciążeń dachowania. 15:00 WYŚCIGI GOKARTÓW - tor wyścigowy ułożony z opon i pachołków, na którym będą ścigać się dzieci i dorośli. Wyścigi będą odbywały się dookoła toru tak podobnie jak w legendarnej serii NASCAR STREFA ARTYSTYCZNA 13:00 Warsztaty „kreatywne plastry”. 14:00 spektakl w „Miejskiej dżungli” Teatr Katarynka 16:00 koncert i animacje nt. bezpieczeństwa z Maskotką Marshall z #PSIPATROL 17:30 spektakl w „Miejskiej dżungli” Teatr Kultureska Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

więcej