aktualności

Narciarski Rajd Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863r.

Narciarski Rajd Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863r
07-01-2019 12:00

Narciarski Rajd Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863r

W dniu 22 stycznia 2017, Powiat Warszawski Zachodni wraz z Parkiem Rozrywki Julinek, Gminą Leszno oraz Kampinoskim Parkiem Narodowym zaprasza miłośników sportów zimowych do udziału w 6. Narciarskim Rajdzie Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863 r.

Narciarski Rajd Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863r na trwałe wpisał się do kalendarza imprez sportowo-rekreacyjnych Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Impreza jest wspaniałym połączeniem sportu i rekreacji z historią w tle. Staramy się oddziaływać na świadomość uczestników poprzez fakt tak ważnych wydarzeń w dziejach Polski jak Powstanie Styczniowe 1863r, które miało miejsce na terenie dzisiejszego Kampinoskiego Parku Narodowego – wspomina Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Jan Żychliński.

Podobnie jak w edycjach poprzednich w tym roku organizatorzy wyznaczyli tę samą trasę czyli dwie pętle po 5,5 km. Całość będzie przebiegała szlakami turystycznymi Kampinoskiego Parku Narodowego, ze startem na terenie Parku Rozrywki Julinek, Julinek 1 Leszno k/Błonia. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Liczba miejsc limitowana - 200 osób. Po zmaganiach sportowych, na uczestników czekają ognisko i ciepły poczęstunek. Imprezę Honorowym Patronatem już po raz kolejny objął Wójt Gminy Leszno – Andrzej Cieślak.

W programie także pokazy historyczne grupy rekonstrukcyjnej z okresu Powstania Styczniowego. Organizatorzy zapewniają możliwość nieodpłatnego wypożyczenia 100 kompletów nart i butów, po wcześniejszej rezerwacji sprzętu. Po uprzednim procesie rejestracji można też wziąć udział w rajdzie z własnym sprzętem narciarskim.

Formularz uprawniający do udziału w rajdzie, regulamin oraz wypożyczalnia sprzętu sportowego, dostępna jest do pobrania na http://pwz.pl/49,429,komunikaty-organizacyjne,1,wiecej.html oraz na www.moczydloalpina.pl tel. informacyjny 517 143 924.

Formularz zgłoszeniowy odsyłamy na adres kampinos150@gmail.com.

Zapisy trwają do 20 stycznia ( jeśli limit 200 osób nie zostanie wcześniej wyczerpany ). W przypadku braku śniegu odbędzie się rajd Nordic Walking.