Stowarzyszenie zrealizuje spektakl "Romantyczność"
Stowarzyszenie realizuje zadanie pt.: "Realizacja spektaklu „Romantyczność” – zaproszeniem do świata Ballad A. Mickiewicza"
W ramach zadania Stowarzyszenie planuje budowę oraz wystawienie spektaklu inspirowanego i opartego na tekście „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza, który będzie widowiskiem muzyczno-taneczno-akrobatyczno-multimedialnym w wykonaniu polskich aktorów i artystów Nowego Cyrku wystawionym podczas Festiwalu OWACJE - jedynego festiwalu sztuk cyrkowych realizowanego w województwie mazowieckim.
Spektakl będzie odzwierciedlać bogactwo i różnorodność form ekspresji oraz praktyk wykonawczych związanych z różnorodnością nowego cyrku i sztukami wizualnymi, wyróżniające go na tle innych spektakli. Planowane widowisko różnorodnością nowego cyrku i sztukami wizualnymi, wyróżniające go na tle innych spektakli. Planowane widowisko
zbudowane zostanie na kanwie jednego z najważniejszych dzieł literatury polskiej. Będzie to manifest polskiego romantyzmu sprzed dwustu lat ukazany przez pryzmat współczesności, bez patosu, nudy, przybliżający młodym widzom literaturę Polskiego Wieszcza w sposób nowoczesny, żywy, z zastosowaniem nowoczesnych technologii. w spektaklu
wykorzystane zostaną następujące środki wyrazu i techniki cyrkowe: żonglerka, akrobatyka wieloosobowa, akrobatyka powietrzna, chiński maszt/swinging pole, wieloosobowy german wheel, wizualizacje, efekty świetlne i laserowe, współczesna klaunada, teatr fizyczny, pantomima. W spektaklu Romantyczność, artyści cyrkowi ALE Circus Dance Company i Multivisual zmierzą się z treścią wybranych Ballad Adama Mickiewicza, obrazując ich motywy za pomocą umiejętności cyrkowych i nowych technologii.
W czasach gdy byty poza realne (boty, algorytmy, sztuczne inteligencje), niedostrzegalne szkiełkiem i okiem, są obecne i wpływają na nasze codzienne życie, twórczość Polskiego Wieszcza zyskuje nową aktualność, która stała się natchnieniem dla twórców spektaklu. Spektakl ukaże na scenie najważniejsze ideały jakie przekazał nam w swym utworze Adam Mickiewicz - ludowość, baśniowość, a przy tym uwypuklenie wątków i motywów słowiańskich, oraz uproszczenie języka, zbliżonego do ówczesnej mowy potocznej.