aktualności

Zakup oprogramowania zwiększającego potencjał cyfrowy Stowarzyszenia poprzez wprowadzenie nowych procesów i ulepszonych produktów w usługach kulturalnych Dużej Areny.

05-09-2022 12:00

Zakup oprogramowania zwiększającego potencjał cyfrowy Stowarzyszenia poprzez wprowadzenie nowych procesów i ulepszonych produktów w usługach kulturalnych Dużej Areny

Stowarzyszenie Menedżerów firm działających w zakresie rozrywki komunikacji i kultury w dniu 05.09.2022 r.. podpisało umowę o dofinansowanie projektu pn.: „Zakup oprogramowania zwiększającego potencjał cyfrowy Stowarzyszenia poprzez wprowadzenie nowych procesów i ulepszonych produktów w usługach kulturalnych Dużej Areny” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 6.2 Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji – bony na cyfryzację w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Wartość projektu: 267 100,00 zł

Dofinansowanie: 227 035,00 zł

Numer projektu: POIR. 06.02.00-14-0887/21

Głównym celem Projektu jest: doprowadzenie do wyjścia kultury z tradycyjnych ram, co przyczyni się do zmniejszenia wykluczenia z uczestnictwa w kulturze osób o niskim kapitale społecznym, kulturowym, a także osobom, które muszą pozostać w domu.

W ramach realizacji niniejszego projektu Stowarzyszenie zcyfryzuje:

1. Spektakle organizowane na żywo dla publiczności, która z przyczyn wprowadzonych ograniczeń (pandemia, epidemia, zalecenia, obawa, niepełnosprawność) nie może wziąć udziału w spektaklu na żywo

2. Procesy wewnętrzne Stowarzyszenia w zakresie komunikacji, planowania i zapisu zdarzeń.

3. Formę realizacji procesów związanych z oferowanymi produktami.

4. Oprogramowanie AR – pozwoli na zwiększenie imersji prezentowanych treści w ramach prowadzonych usług.

W związku powyższym Stowarzyszenie zdecydowało się na zakup dedykowanego dla działalności oprogramowania, spełniającego wymagane funkcje, zakup oprogramowania w postaci dostępu do oprogramowania AR oraz niezbędnych środków trwałych do wdrożenia inwestycji.

Takie działania pozwolą Stowarzyszeniu podtrzymać zainteresowanie odbiorców sztuką w czasie, gdy nie będzie możliwości realizacji wydarzeń kulturalnych off –line. Efekt projektu pozwoli na wprowadzenie innowacji procesowej poprzez wykorzystanie technologii cyfrowych oraz umożliwienie prowadzenia działalności w sytuacjach kryzysowych podobnych do pandemii COVID19.

Planowane efekty realizacji projektu:

Liczba wprowadzonych innowacji – 2 szt.

Liczba wprowadzonych innowacji procesowych – 2 szt.

https://www.stowarzyszenierkik.pl/media/f4f724d8bd3b9bf16b04f33495fa311b.jpg

14-07-2020 12:00

Weekend Ekologiczny - co tam się działo?

Stowarzyszenie Menedżerów firm działających w zakresie rozrywki, komunikacji i kultury w dniach 04 - 05.07.2020r. zorganizowało familijne wydarzenie edukacyjne pn. " Weekend ekologiczny” w budynku Dużej Areny, którego głównym celem było podnoszenie wiedzy społeczeństwa Województwa Mazowieckiego z zakresu ochrony powietrza oraz wpływu hałasu na zdrowie człowieka, zwierząt oraz roślin. Dzięki udziałowi w wydarzeniu ponad 600 osób dowiedziało się co kryje w sobie las? a dokładniej Puszcza Kampinoska, jak się zachowywać podczas pobytu w lesie, oraz dlaczego mówi się, że Kampinos to zielone płuca aglomeracji Warszawskiej i całego Mazowsza. Uczestnicy wydarzenia poznali także skutki wpływu hałasu miejskiego, zarówno na ludzi jak i zwierzęta. Teatr Katarynka swym wspaniałym spektaklem "Frania Recykling i Ekodancing" zabrał nas w podróż do brudnego miasta prezydenta Smołasa, który swoim panowaniem doprowadził do katastrofy ekologicznej. Dzieciaki wspólnie z Kroplewną i Eko Franią wprowadziły ekologiczne rozwiązania i uratowały miasto. Nie zapominajmy o warsztatach Bio-Art w trakcie których nasi mali Artyści stworzyli piękne cudaki z owoców i warzyw, przy okazji kształtując w sobie zdrowe nawyki żywieniowe i życie według idei zero waste, grze terenowej "Mały ekolog", eko pokazie mody, czy wielkoformatowych grach także o tematyce EKO! Tak, tak, tak!!! to zdecydowanie był bardzo ekologiczny weekend, pełen śmiechu, zabawy i edukacji o naszej matce ziemi. Zadanie dofinansowano ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

więcej
20-07-2020 12:00

Bezpieczny Weekend z klaunem Wojtkiem

Już w najbliższy weekend zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniu poświęconemu bezpieczeństwu. Wydarzenie "Bezpieczny Weekend z klaunem Wojtkiem" to niezwykłe spotkanie ze Strażakami, Policjantami oraz Ratownikami Medycznymi. W trakcie wydarzenia dowiecie się w jaki sposób postępować by być bezpiecznym w ruchu drogowym, co robić gdy znajdziemy się w sytuacji zagrażającej życiu. Dwa dni edukacji jak dbać o Bezpieczeństwo – swoje i bliskich. Będzie miasteczko ruchu drogowego, symulator bezpiecznej jazdy i strefa symulacji wypadku. Do tego spotkania ze służbami ratowniczymi, prezentacja pojazdów służbowych, sprzętu strażackiego,pokaz strażaków: akcja gaśnicza, lanie wody. W strefie artystycznej nie zabraknie teatru Katarynka ze spektaklem „W miejskiej dżungli”, koncertu i animacji nt. bezpieczeństwa z Maskotką Marshall z Psiego Patrolu. Każdy chętny zaprojektuje swój własny plasterek podczas warsztatów kreatywnych. Szczegółowy harmonogram weekendu: STREFA SŁUŻB RATOWNICZYCH 12.00 - 14.00 POLICJA - prezentacja pojazdu służbowego, prezentacja umundurowania podstawowego Policjanta, edukacja w zakresie bezpieczeństwa prowadzona przez Policję. 12:00 - 16:00 - STRAŻ POŻARNA - prezentacja wozu bojowego, sprzętu strażackiego, możliwość zrobienia zdjęcia przy wozie. Pokaz strażaków: akcja gaśnicza, lanie wody. 12:00 - 16:00 - POGOTOWIE RATUNKOWE - ratownicy z grupy Twójratownik.pl - kreatywna pierwsza pomoc; Rodzinne Wyścigi Karetek na symulatorze 12:00 film edukacyjny z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej 10.00 - 20.00 STREFA BEZPIECZEŃSTWA MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO -połączone z rowerowym torem przeszkód, na którym będzie można trenować bezpieczne poruszanie się rowerem po skrzyżowaniach i miejscach potencjalnie niebezpiecznych, oraz doskonalić umiejętności precyzyjnej i bezpiecznej jazdy. Miasteczko ruchu drogowego ma na celu podniesienie bezpieczeństwa wśród młodych rowerzystów, poszanowanie przepisów, znaków drogowych i nadawanych sygnałów świetlnych. STREFA SYMULACJI WYPADKU – symulator zderzenia oraz symulator przeciążeń dachowania. 15:00 WYŚCIGI GOKARTÓW - tor wyścigowy ułożony z opon i pachołków, na którym będą ścigać się dzieci i dorośli. Wyścigi będą odbywały się dookoła toru tak podobnie jak w legendarnej serii NASCAR STREFA ARTYSTYCZNA 13:00 Warsztaty „kreatywne plastry”. 14:00 spektakl w „Miejskiej dżungli” Teatr Katarynka 16:00 koncert i animacje nt. bezpieczeństwa z Maskotką Marshall z #PSIPATROL 17:30 spektakl w „Miejskiej dżungli” Teatr Kultureska Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

więcej