aktualności

Już jest! Quest Odkrywca Przyrody i broszury edukacyjne "AKADEMIA PRZYRODNIKA".

05-09-2022 12:00

Już jest! Quest Odkrywca Przyrody i broszury edukacyjne "AKADEMIA PRZYRODNIKA"

Już jest! Quest Odkrywca Przyrody i broszury edukacyjne "AKADEMIA PRZYRODNIKA" Zapraszamy do wspólnego odkrywania rodzimej przyrody Kampinoskiego Parku Narodowego! Zrealizowaliśmy projekt pn.: „Budowa Questu - Odkrywca Przyrody oraz broszur edukacyjnych AKADEMIA PRZYRODNIKA”. Realizacja niniejszego zadania zakładała budowę Questu oraz stworzenie pudełek edukacyjnych zawierających kolorowanki i zagadki przyrodnicze ściśle związane z Kampinoskim Parkiem Narodowym. Sprawdźcie to!

Quest czyli: gra terenowa mająca na celu zwrócenie uwagi uczestnika na wyjątkowe elementy danego miejsca (KPN) związane z lokalną przyrodą, ekosystemem, edukacją ekologiczną. Ważne przy tym będzie odkrywanie niezwykłego, unikalnego charakteru przestrzeni (tzw. ducha miejsca). Istotne w wyprawach odkrywców jest zwrócenie uwagi na zwyczajne z pozoru miejsca, dostrzeżenie w nich wyjątkowości i atrakcyjności.Planując trasę Questu po ścieżkach Kampinoskiego Parku Narodowego Stowarzyszenie korzysta ze ścieżek pieszych znajdujących się w pobliżu Parku Julinek, o kolorach: żółty, niebieski, czerwony, korzystając z naturalnie występujących miejsc żerowania zwierząt/ owadów, znaków Kampinoskiego Parku Narodowego oraz naturalnie występującej roślinności. Celem gry terenowej jest zdobycie odznaki (pieczęć) oraz znalezienie skarbu Questu.
BROSZURY "AKADEMIA PRZYRODNIKA" czyli: 2 książeczki: 1 - kolorowanka, w której dzieci poznają zwierzęta, owady, roślinność Kampinoskiego parku Narodowego poprzez zabawę, jednocześnie dowiadują się jak zachowywać się w lesie. 2 - zagadki w formie notesu, z powłoką ścieralną, do pudełka został dodany flamaster ścieralny. Dzieci i młodzież poznają gatunki drzew, roślin, zwierząt kampinoskiego parku narodowego poprzez gry i zabawy logiczne - wielokrotnego użytku (czyli rozwiązujesz, zmazujesz). Dodatkowo w broszurach znajdują się podpowiedzi w jaki sposób można wspólnie bawić się w Kampinoskim Parku Narodowym, gry, zabawy zachęcające całe rodziny do poznawania rodzimej przyrody.
Wyżej opisane materiały edukacyjno – turystyczne będą dostępne bezpłatnie w punkcie turystycznym znajdującym się w Julinku, oraz zostaną zamieszczone na stronach www Stowarzyszenia, Parku Julinek, B&B Julinek Park, na stronie Kampinoskiego Parku Narodowego z możliwością pobrania i wykorzystania na własne potrzeby. Jednocześnie planowana gra terenowa zostanie zamieszczona w aplikacji Questy Wyprawy Odkrywców i na stronie Questy.org.pl.
Zasady działania:
Forma papierowa do pobrania w hotelu julinek - wybierasz się na spacer/ wycieczkę po Kampinoskim Parku Narodowym? Nie chcesz by Twoje dziecko się nudziło, tylko w ciekawy sposób poznawało rodzimą przyrodę? Zabierz ze sobą quest i broszury, co sprawi że wspónie pobawicie się na łonie natury.
Forma elektroniczna - Quest zamieszczony w aplikacji "Questy" oraz na stronach: www stowarzyszenia, Julinek Park, B&B Julinek, czy KAmpinoskiego Parku Narodowego.
Lubisz zagadki, poszukiwania? Pobierz aplikację questy i poznawaj faunę i florę Kampinosu lub wejdź na stronę i pobierz quest wraz z Akademią Przyrodnika - materiały możesz w każdej, dogodnej dla siebie chwili wydrukować i wykorzystać. To jeden z dwóch questów w aplikacji znajdujących się w Julinku.

14-07-2020 12:00

Weekend Ekologiczny - co tam się działo?

Stowarzyszenie Menedżerów firm działających w zakresie rozrywki, komunikacji i kultury w dniach 04 - 05.07.2020r. zorganizowało familijne wydarzenie edukacyjne pn. " Weekend ekologiczny” w budynku Dużej Areny, którego głównym celem było podnoszenie wiedzy społeczeństwa Województwa Mazowieckiego z zakresu ochrony powietrza oraz wpływu hałasu na zdrowie człowieka, zwierząt oraz roślin. Dzięki udziałowi w wydarzeniu ponad 600 osób dowiedziało się co kryje w sobie las? a dokładniej Puszcza Kampinoska, jak się zachowywać podczas pobytu w lesie, oraz dlaczego mówi się, że Kampinos to zielone płuca aglomeracji Warszawskiej i całego Mazowsza. Uczestnicy wydarzenia poznali także skutki wpływu hałasu miejskiego, zarówno na ludzi jak i zwierzęta. Teatr Katarynka swym wspaniałym spektaklem "Frania Recykling i Ekodancing" zabrał nas w podróż do brudnego miasta prezydenta Smołasa, który swoim panowaniem doprowadził do katastrofy ekologicznej. Dzieciaki wspólnie z Kroplewną i Eko Franią wprowadziły ekologiczne rozwiązania i uratowały miasto. Nie zapominajmy o warsztatach Bio-Art w trakcie których nasi mali Artyści stworzyli piękne cudaki z owoców i warzyw, przy okazji kształtując w sobie zdrowe nawyki żywieniowe i życie według idei zero waste, grze terenowej "Mały ekolog", eko pokazie mody, czy wielkoformatowych grach także o tematyce EKO! Tak, tak, tak!!! to zdecydowanie był bardzo ekologiczny weekend, pełen śmiechu, zabawy i edukacji o naszej matce ziemi. Zadanie dofinansowano ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

więcej
20-07-2020 12:00

Bezpieczny Weekend z klaunem Wojtkiem

Już w najbliższy weekend zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniu poświęconemu bezpieczeństwu. Wydarzenie "Bezpieczny Weekend z klaunem Wojtkiem" to niezwykłe spotkanie ze Strażakami, Policjantami oraz Ratownikami Medycznymi. W trakcie wydarzenia dowiecie się w jaki sposób postępować by być bezpiecznym w ruchu drogowym, co robić gdy znajdziemy się w sytuacji zagrażającej życiu. Dwa dni edukacji jak dbać o Bezpieczeństwo – swoje i bliskich. Będzie miasteczko ruchu drogowego, symulator bezpiecznej jazdy i strefa symulacji wypadku. Do tego spotkania ze służbami ratowniczymi, prezentacja pojazdów służbowych, sprzętu strażackiego,pokaz strażaków: akcja gaśnicza, lanie wody. W strefie artystycznej nie zabraknie teatru Katarynka ze spektaklem „W miejskiej dżungli”, koncertu i animacji nt. bezpieczeństwa z Maskotką Marshall z Psiego Patrolu. Każdy chętny zaprojektuje swój własny plasterek podczas warsztatów kreatywnych. Szczegółowy harmonogram weekendu: STREFA SŁUŻB RATOWNICZYCH 12.00 - 14.00 POLICJA - prezentacja pojazdu służbowego, prezentacja umundurowania podstawowego Policjanta, edukacja w zakresie bezpieczeństwa prowadzona przez Policję. 12:00 - 16:00 - STRAŻ POŻARNA - prezentacja wozu bojowego, sprzętu strażackiego, możliwość zrobienia zdjęcia przy wozie. Pokaz strażaków: akcja gaśnicza, lanie wody. 12:00 - 16:00 - POGOTOWIE RATUNKOWE - ratownicy z grupy Twójratownik.pl - kreatywna pierwsza pomoc; Rodzinne Wyścigi Karetek na symulatorze 12:00 film edukacyjny z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej 10.00 - 20.00 STREFA BEZPIECZEŃSTWA MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO -połączone z rowerowym torem przeszkód, na którym będzie można trenować bezpieczne poruszanie się rowerem po skrzyżowaniach i miejscach potencjalnie niebezpiecznych, oraz doskonalić umiejętności precyzyjnej i bezpiecznej jazdy. Miasteczko ruchu drogowego ma na celu podniesienie bezpieczeństwa wśród młodych rowerzystów, poszanowanie przepisów, znaków drogowych i nadawanych sygnałów świetlnych. STREFA SYMULACJI WYPADKU – symulator zderzenia oraz symulator przeciążeń dachowania. 15:00 WYŚCIGI GOKARTÓW - tor wyścigowy ułożony z opon i pachołków, na którym będą ścigać się dzieci i dorośli. Wyścigi będą odbywały się dookoła toru tak podobnie jak w legendarnej serii NASCAR STREFA ARTYSTYCZNA 13:00 Warsztaty „kreatywne plastry”. 14:00 spektakl w „Miejskiej dżungli” Teatr Katarynka 16:00 koncert i animacje nt. bezpieczeństwa z Maskotką Marshall z #PSIPATROL 17:30 spektakl w „Miejskiej dżungli” Teatr Kultureska Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

więcej