aktualności

Teatroterapia - warsztaty aktywizujące dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami..

Teatroterapia - warsztaty aktywizujące dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami.
25-10-2019 12:00

Teatroterapia - warsztaty aktywizujące dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami.

18.10.2019 r. w budynku Dużej Areny w Parku Rozrywki Julinek po raz pierwszy zorganizowaliśmy wydarzenie kulturalne dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami pn.: "Teatroterapia - warsztaty aktywizujące dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami".

Dnia 18.10.2019 r. w budynku Dużej Areny w Parku Rozrywki Julinek po raz pierwszy zorganizowaliśmy wydarzenie kulturalne dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Było to pierwsze takie wydarzenie w Dużej Arenie, ale już trzecie zorganizowane dla dzieciaków z niepełnosprawnościami przez Stowarzyszenie! W wydarzeniu wzięło łącznie udział 47 uczestników - dzieci i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lesznie, oraz ze Szkoły Podstawowej Niepublicznej przy Fundacji Pomocy Ludziom z Niepełnosprawnościami.
Sztukę " Morskie opowieści" wystawił Teatr Katarynka, natomiast warsztaty zostały przeprowadzone przez aktorów teatru - specjalistów w swojej dziedzinie. Dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami mogli wcielić się w postać detektywa, czarnoksiężnika, czarodzieja, meksykanina, króla, babcię itp. odgrywając różne scenki sytuacyjne. Łącznie dzieci i młodzież przedstawiły 25 różnych scenek. Wcielenie się w kogoś kim nie jesteśmy pomaga nam otworzyć się na nowe doznania i wyjść ze swojej strefy komfortu. Stowarzyszenie mogło to obserwować podczas wydarzenia - będąc wolontariuszami, współpracując z dzieciakami odkrywamy nasze nowe możliwości. I Bardzo Wam za to dziękujemy drodzy uczestnicy wydarzenia. Liczymy na kolejne nowe które przyjdzie w przyszłym roku.
"Zadanie zostało współfinansowane ze środków będących w dyspozycji Województwa Mazowieckiego"