aktualności

Teatroterapia - warsztaty aktywizujące dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami..

Teatroterapia - warsztaty aktywizujące dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami.
25-10-2019 12:00

Teatroterapia - warsztaty aktywizujące dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami.

18.10.2019 r. w budynku Dużej Areny w Parku Rozrywki Julinek po raz pierwszy zorganizowaliśmy wydarzenie kulturalne dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami pn.: "Teatroterapia - warsztaty aktywizujące dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami".

Dnia 18.10.2019 r. w budynku Dużej Areny w Parku Rozrywki Julinek po raz pierwszy zorganizowaliśmy wydarzenie kulturalne dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Było to pierwsze takie wydarzenie w Dużej Arenie, ale już trzecie zorganizowane dla dzieciaków z niepełnosprawnościami przez Stowarzyszenie! W wydarzeniu wzięło łącznie udział 47 uczestników - dzieci i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lesznie, oraz ze Szkoły Podstawowej Niepublicznej przy Fundacji Pomocy Ludziom z Niepełnosprawnościami.
Sztukę " Morskie opowieści" wystawił Teatr Katarynka, natomiast warsztaty zostały przeprowadzone przez aktorów teatru - specjalistów w swojej dziedzinie. Dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami mogli wcielić się w postać detektywa, czarnoksiężnika, czarodzieja, meksykanina, króla, babcię itp. odgrywając różne scenki sytuacyjne. Łącznie dzieci i młodzież przedstawiły 25 różnych scenek. Wcielenie się w kogoś kim nie jesteśmy pomaga nam otworzyć się na nowe doznania i wyjść ze swojej strefy komfortu. Stowarzyszenie mogło to obserwować podczas wydarzenia - będąc wolontariuszami, współpracując z dzieciakami odkrywamy nasze nowe możliwości. I Bardzo Wam za to dziękujemy drodzy uczestnicy wydarzenia. Liczymy na kolejne nowe które przyjdzie w przyszłym roku.
"Zadanie zostało współfinansowane ze środków będących w dyspozycji Województwa Mazowieckiego"

14-07-2020 12:00

Weekend Ekologiczny - co tam się działo?

Stowarzyszenie Menedżerów firm działających w zakresie rozrywki, komunikacji i kultury w dniach 04 - 05.07.2020r. zorganizowało familijne wydarzenie edukacyjne pn. " Weekend ekologiczny” w budynku Dużej Areny, którego głównym celem było podnoszenie wiedzy społeczeństwa Województwa Mazowieckiego z zakresu ochrony powietrza oraz wpływu hałasu na zdrowie człowieka, zwierząt oraz roślin. Dzięki udziałowi w wydarzeniu ponad 600 osób dowiedziało się co kryje w sobie las? a dokładniej Puszcza Kampinoska, jak się zachowywać podczas pobytu w lesie, oraz dlaczego mówi się, że Kampinos to zielone płuca aglomeracji Warszawskiej i całego Mazowsza. Uczestnicy wydarzenia poznali także skutki wpływu hałasu miejskiego, zarówno na ludzi jak i zwierzęta. Teatr Katarynka swym wspaniałym spektaklem "Frania Recykling i Ekodancing" zabrał nas w podróż do brudnego miasta prezydenta Smołasa, który swoim panowaniem doprowadził do katastrofy ekologicznej. Dzieciaki wspólnie z Kroplewną i Eko Franią wprowadziły ekologiczne rozwiązania i uratowały miasto. Nie zapominajmy o warsztatach Bio-Art w trakcie których nasi mali Artyści stworzyli piękne cudaki z owoców i warzyw, przy okazji kształtując w sobie zdrowe nawyki żywieniowe i życie według idei zero waste, grze terenowej "Mały ekolog", eko pokazie mody, czy wielkoformatowych grach także o tematyce EKO! Tak, tak, tak!!! to zdecydowanie był bardzo ekologiczny weekend, pełen śmiechu, zabawy i edukacji o naszej matce ziemi. Zadanie dofinansowano ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

więcej
20-07-2020 12:00

Bezpieczny Weekend z klaunem Wojtkiem

Już w najbliższy weekend zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniu poświęconemu bezpieczeństwu. Wydarzenie "Bezpieczny Weekend z klaunem Wojtkiem" to niezwykłe spotkanie ze Strażakami, Policjantami oraz Ratownikami Medycznymi. W trakcie wydarzenia dowiecie się w jaki sposób postępować by być bezpiecznym w ruchu drogowym, co robić gdy znajdziemy się w sytuacji zagrażającej życiu. Dwa dni edukacji jak dbać o Bezpieczeństwo – swoje i bliskich. Będzie miasteczko ruchu drogowego, symulator bezpiecznej jazdy i strefa symulacji wypadku. Do tego spotkania ze służbami ratowniczymi, prezentacja pojazdów służbowych, sprzętu strażackiego,pokaz strażaków: akcja gaśnicza, lanie wody. W strefie artystycznej nie zabraknie teatru Katarynka ze spektaklem „W miejskiej dżungli”, koncertu i animacji nt. bezpieczeństwa z Maskotką Marshall z Psiego Patrolu. Każdy chętny zaprojektuje swój własny plasterek podczas warsztatów kreatywnych. Szczegółowy harmonogram weekendu: STREFA SŁUŻB RATOWNICZYCH 12.00 - 14.00 POLICJA - prezentacja pojazdu służbowego, prezentacja umundurowania podstawowego Policjanta, edukacja w zakresie bezpieczeństwa prowadzona przez Policję. 12:00 - 16:00 - STRAŻ POŻARNA - prezentacja wozu bojowego, sprzętu strażackiego, możliwość zrobienia zdjęcia przy wozie. Pokaz strażaków: akcja gaśnicza, lanie wody. 12:00 - 16:00 - POGOTOWIE RATUNKOWE - ratownicy z grupy Twójratownik.pl - kreatywna pierwsza pomoc; Rodzinne Wyścigi Karetek na symulatorze 12:00 film edukacyjny z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej 10.00 - 20.00 STREFA BEZPIECZEŃSTWA MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO -połączone z rowerowym torem przeszkód, na którym będzie można trenować bezpieczne poruszanie się rowerem po skrzyżowaniach i miejscach potencjalnie niebezpiecznych, oraz doskonalić umiejętności precyzyjnej i bezpiecznej jazdy. Miasteczko ruchu drogowego ma na celu podniesienie bezpieczeństwa wśród młodych rowerzystów, poszanowanie przepisów, znaków drogowych i nadawanych sygnałów świetlnych. STREFA SYMULACJI WYPADKU – symulator zderzenia oraz symulator przeciążeń dachowania. 15:00 WYŚCIGI GOKARTÓW - tor wyścigowy ułożony z opon i pachołków, na którym będą ścigać się dzieci i dorośli. Wyścigi będą odbywały się dookoła toru tak podobnie jak w legendarnej serii NASCAR STREFA ARTYSTYCZNA 13:00 Warsztaty „kreatywne plastry”. 14:00 spektakl w „Miejskiej dżungli” Teatr Katarynka 16:00 koncert i animacje nt. bezpieczeństwa z Maskotką Marshall z #PSIPATROL 17:30 spektakl w „Miejskiej dżungli” Teatr Kultureska Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

więcej