aktualności

„SPRAWNI I SAMODZIELNI”.

„SPRAWNI I SAMODZIELNI”
21-09-2018 12:00

„SPRAWNI I SAMODZIELNI”

SPRAWNI I SAMODZIELNI - PIKNIK SPORTOWY DLA DZIECI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ SPRZĘŻONĄ to inicjatywa społeczna mająca na celu propagowanie pozytywnego nastawienia do sportu wśród dzieci i młodzieży z różnymi niepełnosprawnościami, co pozytywnie wpłynie na działania podejmowane w dalszym rozwoju.

Stowarzyszenie Menedżerów firm działających w zakresie rozrywki, komunikacji i kultury (Stowarzyszenie RKiK) zorganizowało w dniu 21.09.2018 r. Piknik sportowy na terenie dawnej bazy cyrkowej w Julinku, gm. Leszno w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego. Głównym celem pikniku było wspieranie aktywności dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością poprzez popularyzację sportu, ruchu, oraz aktywnego sposobu spędzania czasu. W trakcie pikniku dzieci wzięły udział w zawodach sportowych – bule, łucznictwo, zajęcia z chustą Klanza, w strefie medytacji poznały jogę i techniki oddechu, relaksacji, oraz poznały podstawy capoeiry.
Po zakończonych zawodach dzieci spełniały się artystycznie, malując mural, oraz budując stadion sportowy z klocków XXL.

Zadanie dofinansowane ze środków będących w dyspozycji Województwa Mazowieckiego (pochodzących ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych).