aktualności

Romantyczność - spektakl na miarę obecnych czasów..

12-09-2022 14:00

Romantyczność - spektakl na miarę obecnych czasów.

Spektakl Romantyczność na podstawie Romansów i Ballad Adama Mickiewicza w 200 rocznicę wydania I tomu utworu Polskiego wieszcza. W dniach 10-11.09.2022 r. wystawialiśmy spektakl „Romantyczność”, czyli widowisko muzyczno akrobatyczno-multimedialne inspirowane i oparte na tekście „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza, w wykonaniu polskich aktorów i artystów Nowego Cyrku – powstałej dzięki współpracy dwóch grup artystycznych: Ale Circus Dance Company i MultiVisual.

Romantyczność na podstawie utworu "Ballady i Romanse" – zbiór ballad Adama Mickiewicza.  Utwór ten zapoczątkował rozwój gatunku ballady w literaturze polskiej oraz manifest polskiego romantyzmu. Literatura romantyzmu charakteryzuje się balansowaniem między światem realnym, a mistycyzmem, dzięki czemu dzieła epoki romantyzmu są niezwykle plastyczne. https://www.stowarzyszenierkik.pl/media/6920042e411b5830f22a8458a86f3ea3.jpgDają twórcom współczesnym olbrzymie możliwości ilustrowania ich za pomocą wszelkich sztuk wizualnych.


Sztuka cyrkowa od zawsze tworzyła na granicy tego co nieprawdopodobne i niezwykłe. Umiejętności akrobatyczne, ekwilibrystyczne, żonglerskie i iluzja dają widzowi wrażenie obcowania z osobami, które wykraczają poza standardowe, normalne zdolności ludzkiego ciała.

W czasie kiedy świat wirtualny coraz silniej miesza się ze światem rzeczywistym, twórczość polskiego Wieszcza nabiera nowej aktualności.
Czy sztuka cyrkowa, od zawsze balansująca między tym co realne i namacalne, a tym co niewiarygodne może z powodzeniem podjąć tematykę relacji człowieka z otaczającym go wszechświatem? Naszym zdaniem, nie tylko może, ale i powinna!
Każdy z czterech aktów inspirowany jest inną Balladą lub Romansem. Każdy z nich został wyreżyserowany przez innego artystę. Każdy prezentuje odrębne spojrzenie nie tylko na tematykę Romantyzmu, ale i na różnorodność form cyrku współczesnego.

Spektakl składa się z 4 aktów:

AKT 1
"Powrót taty"
reż. Maria Rozbicka

AKT 2
"Pani Twardowska"
reż. Maciej Czarski

AKT 3
"Świtezianka"
reż. Mateusz Czwojdziński

AKT 4
"Romantyczność"
reż. Tomasz Piotrowski

Wykonanie:

ALE Circus Dance Company i MultiVisual – dwie formacje artystyczne, które wyspecjalizowały się w zupełnie odmiennych stylach. Pierwsza z nich skupia się na formie łączącej ruch i teatr z akrobatyką, podczas gdy druga osiągnęła mistrzostwo w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w sztuce cyrkowej.

https://www.stowarzyszenierkik.pl/media/c9edc924326e8b02e81491d579615444.jpg

Wystąpili:

Maria Rozbicka – akrobatyka naziemna/powietrzna, chiński maszt, swinging pole

Maria Gawlik – akrobatyka naziemna/powietrzna/wieloosobowa

Julian Waglewski – akrobatyka naziemna/wieloosobowa, żonglerka, german wheel

Maciej Czarski – akrobatyka naziemna/powietrzna/wieloosobowa, żonglerka, chiński maszt, german wheel, współczesna klaunada

Antoni Borodziuk – akrobatyka naziemna/wieloosobowa, żonglerka, german wheel, chiński maszt, współczesna klaunada

Mateusz Czwojdziński - akrobatyka powietrzna/wieloosobowa, żonglerka, chiński maszt, german wheel, współczesna klaunada

Kamil Dziliński- żonglerka, efekty świetlne i laserowe

Tomasz Piotrowski - żonglerka, efekty świetlne i laserowe

Michał Shao Szałucho - manipulacje, efekty świetlne i laserowe

https://www.stowarzyszenierkik.pl/media/30c48f4f4f194164a179eb09dde6bf7c.jpg

Zadanie pt.: "Realizacja spektaklu „Romantyczność” – zaproszeniem do świata Ballad A. Mickiewicza" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego .

14-07-2020 12:00

Weekend Ekologiczny - co tam się działo?

Stowarzyszenie Menedżerów firm działających w zakresie rozrywki, komunikacji i kultury w dniach 04 - 05.07.2020r. zorganizowało familijne wydarzenie edukacyjne pn. " Weekend ekologiczny” w budynku Dużej Areny, którego głównym celem było podnoszenie wiedzy społeczeństwa Województwa Mazowieckiego z zakresu ochrony powietrza oraz wpływu hałasu na zdrowie człowieka, zwierząt oraz roślin. Dzięki udziałowi w wydarzeniu ponad 600 osób dowiedziało się co kryje w sobie las? a dokładniej Puszcza Kampinoska, jak się zachowywać podczas pobytu w lesie, oraz dlaczego mówi się, że Kampinos to zielone płuca aglomeracji Warszawskiej i całego Mazowsza. Uczestnicy wydarzenia poznali także skutki wpływu hałasu miejskiego, zarówno na ludzi jak i zwierzęta. Teatr Katarynka swym wspaniałym spektaklem "Frania Recykling i Ekodancing" zabrał nas w podróż do brudnego miasta prezydenta Smołasa, który swoim panowaniem doprowadził do katastrofy ekologicznej. Dzieciaki wspólnie z Kroplewną i Eko Franią wprowadziły ekologiczne rozwiązania i uratowały miasto. Nie zapominajmy o warsztatach Bio-Art w trakcie których nasi mali Artyści stworzyli piękne cudaki z owoców i warzyw, przy okazji kształtując w sobie zdrowe nawyki żywieniowe i życie według idei zero waste, grze terenowej "Mały ekolog", eko pokazie mody, czy wielkoformatowych grach także o tematyce EKO! Tak, tak, tak!!! to zdecydowanie był bardzo ekologiczny weekend, pełen śmiechu, zabawy i edukacji o naszej matce ziemi. Zadanie dofinansowano ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

więcej
20-07-2020 12:00

Bezpieczny Weekend z klaunem Wojtkiem

Już w najbliższy weekend zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniu poświęconemu bezpieczeństwu. Wydarzenie "Bezpieczny Weekend z klaunem Wojtkiem" to niezwykłe spotkanie ze Strażakami, Policjantami oraz Ratownikami Medycznymi. W trakcie wydarzenia dowiecie się w jaki sposób postępować by być bezpiecznym w ruchu drogowym, co robić gdy znajdziemy się w sytuacji zagrażającej życiu. Dwa dni edukacji jak dbać o Bezpieczeństwo – swoje i bliskich. Będzie miasteczko ruchu drogowego, symulator bezpiecznej jazdy i strefa symulacji wypadku. Do tego spotkania ze służbami ratowniczymi, prezentacja pojazdów służbowych, sprzętu strażackiego,pokaz strażaków: akcja gaśnicza, lanie wody. W strefie artystycznej nie zabraknie teatru Katarynka ze spektaklem „W miejskiej dżungli”, koncertu i animacji nt. bezpieczeństwa z Maskotką Marshall z Psiego Patrolu. Każdy chętny zaprojektuje swój własny plasterek podczas warsztatów kreatywnych. Szczegółowy harmonogram weekendu: STREFA SŁUŻB RATOWNICZYCH 12.00 - 14.00 POLICJA - prezentacja pojazdu służbowego, prezentacja umundurowania podstawowego Policjanta, edukacja w zakresie bezpieczeństwa prowadzona przez Policję. 12:00 - 16:00 - STRAŻ POŻARNA - prezentacja wozu bojowego, sprzętu strażackiego, możliwość zrobienia zdjęcia przy wozie. Pokaz strażaków: akcja gaśnicza, lanie wody. 12:00 - 16:00 - POGOTOWIE RATUNKOWE - ratownicy z grupy Twójratownik.pl - kreatywna pierwsza pomoc; Rodzinne Wyścigi Karetek na symulatorze 12:00 film edukacyjny z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej 10.00 - 20.00 STREFA BEZPIECZEŃSTWA MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO -połączone z rowerowym torem przeszkód, na którym będzie można trenować bezpieczne poruszanie się rowerem po skrzyżowaniach i miejscach potencjalnie niebezpiecznych, oraz doskonalić umiejętności precyzyjnej i bezpiecznej jazdy. Miasteczko ruchu drogowego ma na celu podniesienie bezpieczeństwa wśród młodych rowerzystów, poszanowanie przepisów, znaków drogowych i nadawanych sygnałów świetlnych. STREFA SYMULACJI WYPADKU – symulator zderzenia oraz symulator przeciążeń dachowania. 15:00 WYŚCIGI GOKARTÓW - tor wyścigowy ułożony z opon i pachołków, na którym będą ścigać się dzieci i dorośli. Wyścigi będą odbywały się dookoła toru tak podobnie jak w legendarnej serii NASCAR STREFA ARTYSTYCZNA 13:00 Warsztaty „kreatywne plastry”. 14:00 spektakl w „Miejskiej dżungli” Teatr Katarynka 16:00 koncert i animacje nt. bezpieczeństwa z Maskotką Marshall z #PSIPATROL 17:30 spektakl w „Miejskiej dżungli” Teatr Kultureska Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

więcej